حديث اليوم
يقول الإمام علي (ع): "من شتم و انتقد نفسه صحح نفسه و من كان متعجرفًا ، فقد أفسد بحثه.

شنبه, 5 مهر , 1399 9 صفر 1442 Saturday, 26 September , 2020 الساعة تعداد کل نوشته ها : 87 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 9×
 • أوقات الشريعة

 • العلاج الديني

  آزمون خودسنجیِ جایگاه واقعی در زندگی
  14 أغسطس 2020 - 0:29
  شناسه : 1663
  بازدید 37
  0

  آزمون خودسنجیِ جایگاه واقعی در زندگی دستورالعمل تکمیل پرسشنامه پاسخگوی گرامی ضمن تبریک به تصمیم شما برای یافتن جایگاه واقعی […]

  منشور من طرف:
  پ
  پ

  آزمون خودسنجیِ جایگاه واقعی در زندگی

  دستورالعمل تکمیل پرسشنامه

  پاسخگوی گرامی ضمن تبریک به تصمیم شما برای یافتن جایگاه واقعی خود در زندگی و حرکت در مسیر رشد و تعالی و کسب سعادت و خوشبختی هر دو جهان،

  این دفترچه حاوی مجموعه عبارات دو سویه است که جایگاه واقعی شما را در عرصه های مختلف زندگی مشخص نموده و شاخص خوبی برای برنامه ریزی و تصمیمات آینده شماست. که باید یکی از دو سو را انتخاب و به خود یا دیگران نمره دهید.

  در تهیه و تنظیم این دفترچه سعی شده است از معتبرترین و در دسترس ترین منابع دینی و علمی استفاده شود. لذا هریک از موارد را با دقت مطالعه فرمایید و خود را براساس یک مقیاس 9 درجه ای ارزیابی کنید.

  تذکرات:

  1. برای پاسخگویی به این آزمون هیچ محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد.
  2. بهتر است برای خودسنجی دقیق تر به ازای هر امتیاز مثبت یا منفی، مصادیق عینی یا تعریف عملیاتی آن را در نظر گرفته و نمونه هایی را بنویسید. مثلاً اگر به خودتان نمره 9 می دهید، بیان 9 مثال و مصداق عینی، اعتبار بیشتری به نمره شما می دهد.
  3. نمره گذاری در دو مرحله انجام می شود. ابتدا جهت(سوی) گرایش یا موقعیت خود را از نقطه صفر به سمت راست یا چپ مشخص نموده سپس درجه مورد نظرتان را از 1 تا 9 داخل دایره(خانمها) یا مربع(مردها) یا مثلث(فرزندان) قرار دهید.
  4. توجه داشته باشید که شما نمی توانید همزمان به دو طرف تمایل داشته یا در هر دوسوی مرز صفر باشید بلکه اگر نمره شما چند درجه ای به سمت مخالف گرایش دارد به همان میزان می توانید درجات سوی دیگر را کاهش دهید.
  5. سعی کنید ارزیابی خود و خانواده را سطح به سطح و گام به گام انجام داده و عجله نکنید.
  6. برای هر سطح 4 گام پیش بینی شده است. که لازم است قبل از مشاوره، ارزیابی اولیه(پیش آزمون) انجام گرفته و پس از مشاوره و درمان نیز مجدد ارزیابی(پس آزمون) انجام شود تا از رفع یا کاهش معنادار مشکل اطمینان حاصل کنید. و بهتر است این کار گام به گام صورت پذیرد.
  7. تا وقتی که از نتیجه یک گام مطمئن نشده اید، ورود به گام بعدی، پیشرفت شما را در تغییر 180 درجه سخت تر خواهد کرد.
  8. در ادامه می توانید با حذف یا کاهش اثر گذاری سوی منفی و تقویت سوی مثبت؛ درجه به درجه موجبات رشد و تعالی خود و اعضای خانواده را فراهم نمایید.
  9. ضمناً برای رسیدن به رشد و تعالی بیشتر، بهتر است از اعضای خانواده بخواهید تا از دید خودشان شما را ارزیابی نمایند.سپس نتایج را با نمره خودتان جمع نموده و معدل آن را به‌عنوان نمره واقعی خود محاسبه نمایید.

  أضف تعليق

  • سيتم نشر التعليقات التي أرسلتها على الويب بعد موافقة فريق الإدارة.
  • لن يتم نشر الرسائل التي تحتوي على القذف أو التشهير.
  • لن يتم نشر رسائل أخرى غير الفارسية.

  arالعربية
  fa_IRفارسی en_USEnglish arالعربية