حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, 16 اردیبهشت , 1400 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 124 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 12×
 • اوقات شرعی

 • دین درمانی

  نیایش(دعای 22 صحیفه سجادیه)
  11 مرداد 1399 - 5:43
  شناسه : 1542
  بازدید 945
  8

  نیایش(دعای 22 صحیفه سجادیه) «گزيده اي از دعاي امام سجاد عليه السلام به وقتي كه سختي روي می‌داد و دشواري […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ

  نیایش(دعای 22 صحیفه سجادیه)

  «گزيده اي از دعاي امام سجاد عليه السلام به وقتي كه سختي روي می‌داد و دشواري در امور رخ می‌نمود»

  خداوندا؛ مرا مکلف به تکلیفی ساخته ای که خودت از من به آن کار تواناتری، و قدرتت برآن و بر من بیش ازقدرت من است، پس چنانم کن که موجب رضای تو از من باشد، و از آنچه را که موجب رضای توست برگیر آنگونه که به سلامت من لطمه ای نزند.

  خداوندا؛ مرا طاقت برسختی و مشقت، و شکیبایی بر بلا وتنگدستی نیست، پس روزیم را منع مکن، و مرا به خلق خود وا مگذار، بلکه خود به تنهایی نیازم را برآور، و خودت کارساز من باش، و به چشم محبت به من بنگر، و در همه امورم مصالح مرا در نظر گیر، زیرا اگر مرا به خودم واگذاری درکارم فرومانم، و به کاری که مصلحت من درآن نیست پردازم، و اگر مرا به بندگانت وا گذاری روی درهم کشند، و اگر به اقوامم حوالت دهی محرومم سازند، و اگر عطا کنند عطایی اندک و پردردسر دهند، و بر من منت بسیار گذارند، و بیش ازحد نکوهشم نمایند، پس ای خداوند، به فضلت بی نیازم کن، و به بزرگیت مرتبه‌ام بلند گردان و به رحمتت درکل امور کفایتم کن.

  خداوندا؛ بر محمد و آلش درود فرست، و آنچه از طاعت برای خود یا فردی ازبندگانت بر من واجب نموده ای مرا بر انجامش موفق دار، و اگر بدنم از انجامش ناتوان باشد، و نیرویم از آن سست آید، و قدرتم برآن نرسد، و مال و منالم گنجایش آن را نداشته باشد، خواه آن را به یاد داشته باشم يا نه، به حساب من گذاشته ای و من از آن غفلت کرده‌ام، آن را از سوی من ادا کن، که تو خداي توانگر و كريمي، …

  خداوندا؛ برمحمد و آلش درود فرست، و رغبت و میلی روزی من کن که عمل برای تو را محض آخرتم انجام دهم، بدان گونه كه صدق اين رغبت را در قلبم بيابم و بي رغبتي نسبت به دنياي زود گذر بر دلم چيره شود، آن سان كه از سر شوق به حسنات برخيزم، و به سبب بيم و خوف از سيّئات دراَمان مانم، و نوری به من ببخش که در پرتو آن دربین مردم زندگی کنم، و با فروغش درهرنوع ظلمتی راه یابم، و انوارش دل مرا از شك و شبهه پاك كند.

  بارخدايا؛ بر محمد و آلش درود فرست، و ترس و وحشت اندوه عذاب، و شوق وعده ثواب را روزيم ساز، تا لذت آنچه را كه تو را براي آن می‌خوانم، و اندوه چيزي را كه از آن به تو پناه می‌برم بيابم. الهی توآنچه دنیا وآخرتم را اصلاح کند می‌دانی، پس به حوائجم به دیده رحمت بنگر.

  خداوندا؛ بر محمد و آلش درود فرست، و چون در ادای شکرنعمتهایت در زمان آسایش و سختی و سلامت و بیماری کوتاهی ورزم حق شناسی روزیم کن تا مسرت خاطر و آرامش قلب خود را در اداي وظيفه نسبت به تو به وقت ترس و ايمني، و خشم و رضا، و سود و زيان بیابم

  خداوندا؛ برمحمد و آلش درود فرست، و سينه ام را از بيماري حسد سلامت ده به طوري كه برهيچ كدام از آفريدگان تو بر نعمتي كه به فضلت عنايت می‌کنی حسد نبرم، و هيچ يك ازنعمتهاي تو را در دين يا دنيا، عافيت يا تقوا، فراخي يا راحتي، بر هيچ يك از بندگانت نبينم مگر آن كه بهتر از آن را به لطف تو و از سوي تو اي خداي بي شريك آرزو كنم.

  خداوندا؛ برمحمد و آلش درود فرست، و مرا در خودداري از گناهان، و پرهيز از لغزش‌ها دردنيا و آخرت، و در حال خشنودي و خشم روزي كن، به طوري كه در هر دو حال يكسان بوده، به طاعت تو مشغول باشم، و در حق دوستان و دشمنانت رضاي تو را بر غير رضا و طاعت تو ترجيح دهم، تا دشمنم از جور و ستمم ايمن باشد، و دوستم از اينكه منحرف ازحق و به هواي نفس او متمايل شوم نا اميد گردد، و مرا از آنان قرارده كه تو را در حال آسايش چنان به اخلاص می‌خوانند كه درماندگان مخلص می‌خوانند همانا كه تو ستوده وبزرگواری. «آمین یارب العالمین»

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  fa_IRفارسی
  en_USEnglish arالعربية fa_IRفارسی